W Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego odbywa się corocznie zjazd chórów kościelnych. 19 kwietnia 2008 r., na dzień przed 4 niedzielą po Wielkanocy, czyli niedzielą Cantate, zespoły spotkały się w Zgierzu, gdzie chór parafii luterańskiej świętował sześćdziesięciolecie powstania. W zjeździe uczestniczył nasz młody zespół. Był to drugi występ chóru powstałego w październiku minionego roku. Przyjechali też chórzyści z Warszawy, Radomia, Kielc i Tomaszowa Mazowieckiego. Chórom towarzyszyli proboszczowie parafii reprezentowanych na zjeździe.
Zjazd rozpoczął się o 10.00 w sali ponad stuletniego Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” wykładem Janusza Cieplińskiego. Od 11.00 dr Dawid Ber prowadził Warsztaty Chóralne wspólne dla wszystkich zespołów.
O 15.00 w kościele parafialnym przy ul. Spacerowej odbył się koncert chórów. Gospodarzem muzycznego popołudnia był proboszcz ks. Marcin Undas. Uczestników powitał i poprowadził modlitwę ks. Bp Mieczysław Cieślar. Koncert prowadził ks. Jan Cieślar, prezentując w przystępnej formie informacje muzykologiczne o wykonywanych utworach oraz wiadomości na temat mniej znanych kompozytorów.

Jako pierwszy wystąpił chór Parafii Świętej Trójcy z Warszawy, śpiewając pod kierunkiem Michała Straszewskiego pieśń Kašpara Motěšiký Nastał nam czas przeradosny oraz utwór Jana Sebastiana Bacha Wpuść, o słońce Wielkanocne. Chór składający się z członków parafii radomskiej i kieleckiej, prowadzony przez diakon Katarzynę Rudkowską zaśpiewał kanon J. Berthiera Per crucem i pieśń Chrisa A. Bowater’a Jezus najwyższej godzien chwały. Dzieci z obydwu zborów zaprezentowały z samodzielnie wykonywanym akompaniamentem perkusyjnym piosenkę Sieje je sieje je z repertuaru Arki Noego, którą bisowały po otrzymaniu ogromnej owacji. Chór parafialny z Tomaszowa Mazowieckiego przedstawił dwie pieśni pod dyrekcją Ewy Kononienko-Pawlas. Młodzieżowy Chór Misyjny skupiający wykonawców z parafii luterańskich aglomeracji łódzkiej, wystąpił
z dyrygentem Adamem Świderskim z pieśniami autorstwa organisty i kompozytora z polskiej parafii ewangelickiej w czeskim Cieszynie ks. Stanisława Kujawy: Jezus najwyższej godzien chwały i Pobudź Panie. Dobre wrażenie zrobił chór Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego
z Warszawy, dyrygowany przez Katarzynę Folgart, śpiewając O śmierci gdzie żądło twoje
A. Roszczewskiego oraz anonimowy utwór Przybądź Duchu. Otrzymał duże brawa za pieśń Roszczewskiego. Chór z Lublina prowadzony przez doktora Adama Załęskiego, przygotował dwie szesnastowieczne psalmy Mikołaja Gomółki do słów Jana Kochanowskiego. Biskup Mieczysław Cieślar i ks. Jan Cieślar chwalili gości z Lublina za to, że choć są najkrócej działającym zespołem spośród uczestniczących w zjeździe, należą do chórów skupiających najwięcej członków oraz zaczynają działalność od ambitnego repertuaru. Równie dobrze przyjęty przez publiczność został chór jubilat ze Zgierza. Artyści przypomnieli Alleluja z oratorium Mesjasz G.F. Haendel’a. Dyrygowała Magdalena Szymańska, wykonująca także partię solową. Akompaniowała Janina Marek-Undas. Sześćdziesięcioletni chór, złożony głównie z młodych ludzi, bisował całość fragmentu oratorium. Istotną część koncertu stanowiły pozdrowienia dla zespołu, wygłoszone przez dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu Jerzego Zamuszko i dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Pabianic Celinę Zamuszko. Dyrygenci odebrali pamiątkowe dyplomy uznania. W przypadku naszego zespołu było to pierwsze takie wyróżnienie. Wszystkich zintegrowało końcowe wspólne wykonanie pod kierunkiem doktora Bera pieśni Święty, Święty oraz Słońce już świeci, przygotowane na warsztatach w „Lutni”. Wracaliśmy do domów będąc pod wrażeniem serdecznego i gościnnego przyjęcia. Ze względu na miłą atmosferę wcale nie odczuwaliśmy zmęczenia długim dniem i w sumie ponad dziesięciogodzinną podróżą, doskonale zorganizowaną przez pastora Chwastka i Kubę Janika.

W niedzielę Cantate 20 kwietnia chór wystąpił w lubelskiej świątyni. Ks. Chwastek podkreślił w kazaniu wielką rolę muzyki i śpiewu w ewangelickiej religijności i przypomniał poglądy Marcina Lutra na tę kwestię. Na spotkaniu w sali parafialnej, które nastąpiło tradycyjnie po nabożeństwie można było obejrzeć pamiątkowy dyplom. Sobotni występ to duży sukces doktora Załęskiego i początkujących chórzystów.