W Lublinie każdego roku, niezależnie od Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan, odbywa się co miesiąc nabożeństwo ekumeniczne. Za każdym razem jest odprawiane w kościele innego wyznania.
W tym roku nabożeństwo w naszym kościele miało miejsce w środę 28 marca o godz. 18.00. Przebiegało zgodnie z luterańskim porządkiem liturgicznym. Zostało odprawione przez duchownych trzech obrządków: gospodarza – proboszcza ks. Dariusza Chwastka oraz przewodniczącego lubelskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i wykładowcę Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zarazem, ks. Andrzeja Gontarka z Kościoła Polskokatolickiego, a także księży Andrzeja Jankoskiego i Marcina Siomaka z Kościoła Rzymskokatolickiego (wykładowcę ekumenizmu w Seminarium Duchownym w Lublinie). Teksty liturgiczne odczytali: ks. Gontarek – Stary Testament (5 Mż 30, 15-20), ks. Jankoski – Nowy Testament (J 13, 1-15). Kazanie zaś wygłosił ks. Marcin Składanowski z diecezji drohiczyńskiej Kościoła Rzymskokatolickiego, obecnie doktorant w Instytucie Ekumenicznym na KUL. W kazaniu pasyjnym odwołał się do krzyża jako najważniejszego symbolu religijnego w tradycji chrześcijańskiej, a w szczególności ewangelickiej. Przekonująco, w duchu ekumenicznym i umiejętnie wydobył potencjał teologiczny tkwiący w symbolice krzyża, ukazując praktycznie, jak może on rozjaśniać rozliczne, skomplikowane sprawy ludzkie i dawać nadzieję.
Intencje modlitewne przed modlitwą Ojcze nasz wypowiedzieli ks. Siomak i ks. Chwastek. Końcowych błogosławieństw udzielili zgromadzonym ks. Chwastek i ks. Gontarek. Wierni różnych wyznań śpiewali w czasie liturgii pieśni Boże wielki, pełnyś chwał, Święta miłość Jezusowa oraz Serca razem połączone, a na zakończenie, zgodnie z tradycją przyjętą na nabożeństwach ekumenicznych w kościele ewangelickim w Lublinie, pieśń Pod Twą obronę. Na organach grał dr Adam Załęski.