Wieczór adwentowy 2009

W ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem, 19 grudnia 2009 r., w sali parafialnej na plebanii luterańskiej w Lublinie odbył się zgodnie z tradycją wieczór adwentowy. Spotkanie zaczęło się o 17.00. Parafian z rodzinami i znajomymi przyszło tym razem nieco mniej niż zwykle, ze względu na mroźną pogodę, jednak atmosfera była jak zawsze serdeczna i rodzinna.
W roli osób prowadzących wieczór wystąpiły Janina Podgórska i Jolanta Szafrańska
z Rady Parafialnej.

Wieczór otworzył proboszcz, ks. dr Dariusz Chwastek, wygłaszając przystępne wprowadzenie teologiczne. Na część artystyczną złożyły się występy muzyczne dzieci związanych ze zborem, między którymi byli uczniowie lubelskiej szkoły muzycznej. Grały na skrzypcach, gitarze klasycznej i cymbałkach, wykonując głównie opracowania instrumentalne kolęd. Młodym skrzypkom akompaniował na pianinie organista i kierownik chóru parafialnego dr Adam Załęski. Najmłodsi uczestnicy spotkania zaprezentowali też recytacje utworów poetyckich o tematyce bożonarodzeniowej. Jeden z chłopców przeczytał głośno krótkie opowiadanie Agaty Christie o narodzinach Chrystusa. Recytacje zostały przygotowane przez żonę pastora Annę Mikler-Chwastek.

adwent2009

Na dzieciach największe wrażenie zrobiła wizyta Świętego Mikołaja, w którego roli wystąpił student Kuba Janik. Rozdał prezenty dzieciom w wieku szkolnym, przedszkolnym oraz młodszym.
W świąteczny nastrój wprowadziły zebranych wspólnie śpiewane polskie kolędy ze Śpiewników Ewangelickich.
Pod koniec wieczoru nastąpiły życzenia i dzielenie się opłatkiem. Prowadzono rozmowy towarzyskie. Nie zabrakło poczęstunku, o który zadbały parafianki pod kierunkiem pracownika zboru pani Jadwigi Kawiak.
Zborownicy i goście rozchodzili się do domów zadowoleni ze wspólnie spędzonego wieczoru.