Przedświąteczne akcje charytatywne

W listopadzie zakończyliśmy akcję „Prezent pod choinkę”, która była formą pomocy świątecznej adresowaną do dzieci ubogich na Ukrainie, Rumunii i krajów Afryki. Parafianie bardzo pozytywnie odpowiedzieli na apel Diakonii naszego Kościoła i przygotowali w sumie dwanaście paczek, w tym dwie tak zwane wirtualne. Nasze prezenty wraz z 5551 innymi zebranymi w całej Polsce, pojechały grudniowym transportem za polską wschodnią i południową granicę.
Podobnie nasi zborownicy włączyli się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Polegała ona na zakupie małych lub dużych świec wigilijnych. Już w pierwsze dwie niedziele Adwentu lubelscy parafianie praktycznie wykupili świece przygotowane i przesłane do naszej parafii przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na stypendia dla ubogich dzieci i na pomoc seniorom.

16 grudnia przed południem, tradycyjnie jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przedstawiciele rady parafialnej: Janina Podgórska, Jolanta Szafrańska i ks. Grzegorz Brudny udali się do Domu Samotnej Matki w Lublinie. Celem wizyty było przekazanie przebywającym w DSM dzieciom prezentów świątecznych. Prezenty, na które pieniądze zebrali nasi parafianie, przygotowała Janina Podgórska. Wszystkie one sprawiły uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży – podopiecznych DSM w Lublinie.

Ks. Grzegorz Brudny