Dziękczynne Święto Żniw

W pierwsza niedzielę października w Kościele Ewangelickim odbywają się tradycyjne nabożeństwa w Dziękczynne Święto Żniw. Dziękujemy wtedy Bogu za plony i w modlitwie doceniamy trudy ciężkiej pracy rolnika. Tak też było w niedzielę 1 października br. podczas nabożeństwa w lubelskim kościele. Tego dnia ołtarz ustrojony był nie tylko kwiatami, ale również owocami i warzywami. Dodatkowo, dzieci przyniosły przed ołtarz swoje koszyki wypełnione jabłkami, gruszkami, winogronami. Wniosły także do kościoła Biblię i bochen chleba, czyli to, czym człowiek karmić swoje ciało i duszę każdego dnia. Dzieci zaprezentowały parafianom tego dnia licznie zebranym, krótki muzyczny program artystyczny.
Po nabożeństwie wszyscy zborownicy spotkali się w sali parafialnej by przy stołach – częstując się chlebem ze smalcem – rozmawiać o tych wszystkich wydarzeniach, których byli świadkami w kościele.
„Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a ty im dajesz pokarm ich w odpowiednim czasie. Otwierasz rękę swą i nasycasz do woli wszystko, co żyje”. Ps. 145, 15-16

Ks. Grzegorz Brudny